Upozornenie!
Vitajte na našej novej stránke! Treba sa znova registrovať .
Získajte tým 5% zľavu! Na väčšinu produktov.
Upozornenie!
Vitajte na našej novej stránke! Treba sa znova registrovať .
Získajte tým 5% zľavu! Na väčšinu produktov.
Adafruit RP2040 CAN Bus Feather with MCP2515 CAN Controller - STEMMA QT
ADA: 5724
Popis:
Ak by ste chceli rýchlo začať s rozhraním zbernice CAN, bez potreby spájkovania, naša zbernica Adafruit RP2040 CAN Bus Feather je pripravená na použitie s mikrokontrolérom, čipovou súpravou CAN a svorkovnicami pre okamžité uspokojenie. Použitý radič je MCP25625 (alias MCP2515 so vstavaným transceiverom), mimoriadne populárny a dobre podporovaný čipset , ktorý má ovládače v Arduino a CircuitPython a vyžaduje iba port SPI a dva kolíky na výber čipu a IRQ. Používa sa na odosielanie a prijímanie správ v štandardnom alebo rozšírenom formáte rýchlosťou až 1 Mbps.
Feather je špecifikácia vývojovej dosky od Adafruit a rovnako ako jej menovec je tenký, ľahký a umožňuje vám lietať! Feather sme navrhli ako nový štandard pre jadrá prenosných mikrokontrolérov. V rodine Feather máme ďalšie dosky, pozrite si ich tu .
CAN Bus je sieťový štandard v malom meradle , pôvodne navrhnutý pre autá a, áno, zbernice, ale teraz sa používa pre mnohé robotické alebo senzorové siete, ktoré potrebujú lepší dosah a adresovanie ako I2C a nemajú piny alebo výpočtovú schopnosť hovoriť. na Ethernete. CAN je 2-vodičový diferenciál, čo znamená, že je vhodný na dlhé vzdialenosti a do hlučného prostredia.
Správy sa odosielajú rýchlosťou približne 1 Mbps - nastavíte frekvenciu pre zbernicu a potom sa s ňou musia zhodovať všetci 'joineri' a mať adresu pred paketom, aby každý uzol mohol počúvať správy len pre neho. Nové uzly je možné pripojiť jednoducho, pretože sa stačí pripojiť k dvom dátovým linkám kdekoľvek v zdieľanej sieti. Každé zariadenie CAN posiela správy, kedykoľvek chce, a vďaka šikovnému kódovaniu údajov dokáže zistiť, či došlo ku kolízii správ, a odoslať ich neskôr.
K tomuto pierku sme pridali niekoľko pekných doplnkov, aby bolo užitočné v mnohých bežných scenároch CAN:
Srdcom Feather je čip RP2040, taktovaný na 133 MHz a na 3,3 V logiku, rovnaký ako v Raspberry Pi Pico . Tento čip má neuveriteľných 8 MB QSPI FLASH na doske a 264 kB RAM! Zostalo dokonca miesto pre konektor STEMMA QT pre plug-and-play zariadení I2C.
Na uľahčenie používania pri prenosných projektoch sme pridali konektor pre ktorúkoľvek z našich 3,7V lítium-polymérových batérií a vstavané nabíjanie batérie. Nepotrebujete batériu, bude fungovať v pohode priamo z konektora USB typu C. Ak však máte batériu, môžete si ju vziať na cesty a potom pripojiť USB a nabiť ju. Feather sa automaticky prepne na napájanie USB, keď bude k dispozícii.
Tu je niekoľko užitočných špecifikácií! Získate:
Dodáva sa zmontovaný a otestovaný, s nejakou hlavičkou. Budete potrebovať spájkovačku na pripevnenie hlavičky na inštaláciu na vaše Feather. Stohovanie hlavičiek vám umožní umiestniť ďalší FeatherWing na vrch.
Description:
If you'd like quickly get started with CAN bus interfacing, with no soldering required, our Adafruit RP2040 CAN Bus Feather comes ready-to-rock with a microcontroller, CAN chipset, and terminal blocks for instant gratification. The controller used is the MCP25625 (aka an MCP2515 with built-in transceiver), an extremely popular and well-supported chipset that has drivers in Arduino and CircuitPython and only requires an SPI port and two pins for chip-select and IRQ. Use it to send and receive messages in either standard or extended format at up to 1 Mbps.
Feather is the development board specification from Adafruit, and like its namesake, it is thin, light, and lets you fly! We designed Feather to be a new standard for portable microcontroller cores. We have other boards in the Feather family, check'em out here.
CAN Bus is a small-scale networking standard, originally designed for cars and, yes, busses, but is now used for many robotics or sensor networks that need better range and addressing than I2C and don't have the pins or computational ability to talk on Ethernet. CAN is 2 wire differential, which means it's good for long distances and noisy environments.
Messages are sent at about 1Mbps rate - you set the frequency for the bus and then all 'joiners' must match it, and have an address before the packet so that each node can listen in to messages just for it. New nodes can be attached easily because they just need to connect to the two data lines anywhere in the shared net. Each CAN device sends messages whenever it wants, and thanks to some clever data encoding, can detect if there's a message collision and retransmit later.
We've added a few nice extras to this Feather to make it useful in many common CAN scenarios:
At the Feather's heart is an RP2040 chip, clocked at 133 MHz and at 3.3V logic, the same one used in the Raspberry Pi Pico. This chip has a whopping 8 MB of onboard QSPI FLASH and 264K of RAM! There's even room left over for a STEMMA QT connector for plug-and-play of I2C devices.
To make it easy to use for portable projects, we added a connector for any of our 3.7V Lithium polymer batteries and built-in battery charging. You don't need a battery, it will run just fine straight from the USB Type C connector. But, if you do have a battery, you can take it on the go, then plug in the USB to recharge. The Feather will automatically switch over to USB power when it's available.
Here're some handy specs! You get:
Comes assembled and tested, with some header. You'll need a soldering iron to attach the header for installing onto your Feather. Stacking headers will let you put another FeatherWing on top.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.